Bir GEZEKÇİOĞLU Kuruluşudur.

E-Mail info@notaperiyodik.com

Telefon 0506 399 86 44

YANGIN VE HAVALANDIRMA TESİSATLARI PERİYODİK KONTROLLERİ

Ana Sayfa » Hizmetler » YANGIN VE HAVALANDIRMA TESİSATLARI PERİYODİK KONTROLLERİ

MEKANİK TESİSATLAR PERİYODİK KONTROLLERİ

İş yerinde enerjinin, havanın, suyun, buharın vb. kaynakların gerekli yerlere ulaştırılması, gerektiğinde atıkların da toplanmasını sağlar. İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği’ne göre belirli tesisatların da periyodik olarak kontrolden geçirilmesi zorunludur.

Periyodik Kontrol kapsamında yer alan mekanik tesisatlar arasında özellikle yangın, havalandırma tesisatları bulunmaktadır. Bu tesisatların çalışır lığı ve uygunluğu konusunda uzman yetkili mühendis yada teknikerler ile en geç yılda 1 defa kontrolleri gerçekleştirilmelidir.

Her tür yapının yangından korunması ve yangın çıkması durumunda can ve mal kaybının engellenmesi amacıyla kurulan yangın algılama ve söndürme tesisatlarının her an çalışır durumda olması önemlidir. Ancak, gündelik kullanımı olmayan yangın söndürme tesisatlarının bakım ve kontrolleri birçok işletmede unutulmakta ve yangın çıkması durumunda bunun bedeli ağır olmaktadır. Bu nedenle, sistemin projeye ve binanın gereklerine uygun olarak çalışır durumda olup olmadığını anlamak, varsa eksiklerin tespit edilip giderilmesini sağlamak üzere yangın tesisatlarının periyodik kontrolleri en geç yılda 1 kez gerçekleştirilmelidir Bu alandaki tesisatların periyodik kontrollerini gerçekleştirmeye makina mühendisleri, makina ve metal bölümü mezunu teknik öğretmenler, makina teknikerleri ve yüksek teknikerleri yetkilidir.

Periyodik Kontrolünü Yaptığımız Tesisat ve Ekipmanlar
Yangın Tesisatı ve Ekipmanları
Havalandırma Tesisatı ve Ekipmanları